O artyście

Krzysztof Knapczyk

Jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia, który znakomicie sprawdza się zarówno w repertuarze operowym, jak i popowym czy musicalowym. Aktor, multiinstrumentalista, animator kultury, twórca nowatorskich projektów artystycznych (m.in. „Opera na ulicy”) oraz internetowych.  Odtwórca jednej z głównych ról w musicalu „Karol” o życiu Świętego Jana Pawła II – największy projekt musicalowy w Polsce, z premierą w Turon Arenie Kraków dla 9 tys. widzów. Szerokiej publiczności znany również z udziału w produkcjach Telewizji Polsat oraz z występów dla wielotysięcznej widowni (śpiewał m.in. razem z zespołem Dżem, podczas gali z okazji 25-lecia RMF FM). Obecnie pracuje nad autorskim materiałem muzycznym na debiutancki singiel.

Solista

Jako solista i instrumentalista współpracuje z Fundacją Kultury Scenemus, organizującą koncerty oratoryjne, symfoniczne, widowiska multimedialne.

Stypendysta oraz współpracownik Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z którą przygotowuje i wykonuje autorskie recitale „Od klasyki do rozrywki”, towarzyszące najbardziej prestiżowym galom biznesowym i samorządowym oraz spotkaniom naukowym w Polsce.

Laureat I miejsca w Konkursie Piosenki Rosyjskiej „Smaki Rosji”. W konkursie „Katyń – prawda i pamięć” zaprezentował samodzielnie skomponowany utwór, który zdobył uznanie jurorów i został uhonorowany wyjazdem do Katynia. ≠≠≠

Od najmłodszych lat

Z muzyką związany od najmłodszych lat – już jako dziecko śpiewał w chórze chłopięco-męskim przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, z którym koncertował m.in. w Chinach, Anglii, Niemczech, Włoszech, Austrii i  Macedonii. Absolwent PSM I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Kontynuował naukę w PSM II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie na waltorni, a jednocześnie zaczął kształcić głos pod kierownictwem prof. Teresy Mulawy. W 2014 roku rozpoczął naukę w klasie śpiewu solowego u prof. Grażyny Ciopińskiej w PSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie student Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale wokalno-aktorskim (u prof. Krzysztofa Bednarka).

Muzyka jest jego pasją i sposobem na życie.