O artyście

Krzysztof Knapczyk

Jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia, który znakomicie sprawdza się zarówno w repertuarze operowym, jak i popowym czy musicalowym. Aktor, multiinstrumentalista, animator kultury, twórca nowatorskich projektów artystycznych oraz internetowych.

 

Odtwórca jednej z głównych ról w musicalu „Karol” o życiu Świętego Jana Pawła II – największy projekt musicalowy w Polsce, z premierą w Tauron Arenie Kraków dla 9 tys. widzów. Szerokiej publiczności znany również z udziału w produkcjach Telewizyjnych oraz ze swych oryginalnych wystąpień, w których łączy różne style muzyczne podczas jednego koncertu.

Obecnie pracuje nad autorskim materiałem muzycznym na debiutancki singiel.

Solista

Jako solista współpracuje z Fundacją Kultury Scenemus, organizującą koncerty oratoryjne, symfoniczne i widowiska multimedialne.

Stypendysta oraz współpracownik Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z którą przygotowuje i wykonuje autorskie recitale „POP-OPERA„, towarzyszące najbardziej prestiżowym galom biznesowym i samorządowym oraz spotkaniom naukowym w Polsce.

 

Laureat I miejsca w Konkursie Piosenki Rosyjskiej „Smaki Rosji”. W konkursie „Katyń – prawda i pamięć” zaprezentował samodzielnie skomponowany utwór, który zdobył uznanie jurorów i został uhonorowany wyjazdem do Katynia.

Od najmłodszych lat

Już jako dziecko śpiewał w chórze chłopięco-męskim przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, z którym koncertował m.in. w Chinach, Anglii, Niemczech, Włoszech, Austrii i  Macedonii. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fletu poprzecznego W 2014 roku rozpoczął naukę w klasie śpiewu solowego w PSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Następnie studiował śpiew operowy w HMDK Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart w Niemczech. Obecnie student Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale wokalno-aktorskim (u prof. Piotra Micińskiego). Muzyka jest jego pasją i sposobem na życie.