OD OPERY DO MUSICALU

Muzyczna podróż między największymi dziełami operowymi, operetkowymi, musicalowymi oraz hitami muzyki rozrywkowej. W trakcie koncertu publiczność oczarowana zostaje nie tylko największymi ariami operowymi, ale także utworami klasycznymi, takimi jak choćby najsłynniejsza pieśń neapolitańska „O sole mio”, czy też wielkimi hitami produkcji musicalowych („Evita”, „Les Misérables”, „Jesus Christ Superstar”, „The Lion King”, „Taniec Wampirów”, czy „Miss Saigon”). Koncert jest świetną rozrywką nie tylko dla fanów muzyki klasycznej, ale również dla każdego, kto kocha wielkie popowe koncerty. Śpiewa Krzysztof Knapczyk.

W wersji rozszerzonej gościnnie soliści Teatrów Muzycznych, Nick Sinckler, a koncert dodatkowo wzbogacony tanecznie przez zwycięzcę XIII edycji telewizyjnego show „Mam Talent”.

ZAMÓW:

email: koncert@krzysztofknapczyk.pl

tel: +48 793391767

 

ARTYŚCI

Krzysztof Knapczyk

Aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie” oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób – z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę “pod strzechy” – odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, “lekkich” aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny “Opera na ulicy”, z którym odwiedził m.in. Amsterdam, Paryż, Bratysławę, Ateny i Berlin. 

Nick Sinckler

Amerykański wokalista, nieustannie poszukujący swojego miejsca na Ziemi. Jego artystyczna przygoda rozpoczęła się w Nowym Jorku, gdzie miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul &r’n’b. Wśród nich znalazły się takie osobowości jak: Ari Gold, Paradise czy Adam Joseph.

Nick w poszukiwaniu nowych, muzycznych brzmień, po kilkuletniej podróży po Europie w 2007 r. przyjeżdża do Polski. Rodzimej publiczności daje się poznać uczestnicząc w znanym, telewizyjnym programie Fabryka Gwiazd, gdzie dociera do finału i zyskuje rzeszę Fanów. Muzyczny talent, charyzma oraz artystyczna wszechstronność, pozwalają mu na dobre zaistnieć na polskim rynku muzycznym.

Tuż po programie, Nick wydaje singiel Feel This Love, który szturmem zdobywa listy przebojów. To jego głos słyszymy na intro w znanym programie muzycznym The Voice of Poland czy Surprise Surprise. Nick współpracuje z polskimi muzykami: Kayah, Natalia Kukulska, T-Love, Wet Fingers, DJ Inox, MacLaro. Twórcza praca wspólnie z DJ Inox (DJ Inoxfeat. Nick Sinckler) owocuje muzycznymi hitami: I Like You, LightUp The Night czy I’m on my way.

W kwietniu 2018r. odbyła się premiera nowego albumu Nicka o nazwie 11×11, w całości w języku polskim, co było dużym wyzwaniem dla artysty. Na płycie gościnnie zaśpiewała m.in. Natalia Kukulska. Nick wspólnie z zespołem tworzy również projekty Tribute to Michael Jackson oraz Tribute to George Michael.

Nick zasiada w jury polskiej edycji telewizyjnego programu Śpiewajmy razem, All Together Now, ale często jest gościem również w wielu innych programach telewizyjnych m. in. Dzień dobry TVN, Europa da się lubić, Big Music Quiz, Jaka to Melodia? czy Big Brother.

Krzysztof Jaros

Zwycięzca XIII edycji programu telewizyjnego Mam Talent.

Studiuje Taniec Współczesny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wcześniej był związany m. in. z Kieleckim Teatrem Tańca. Artystyczna dusza i wrażliwa osobowość. Jego specjalizacja to klasyka, modern, jazz i taniec współczesny. Kocha naturę, a poza tańcem jego pasją jest fotografia.

Podczas koncertu Od Opery do Musicalu wzbogaci naszą muzyczną podróż niepowtarzalnym tańcem. To będzie niezapomniany wieczór.

Vlasta Traczyk

Absolwentka kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako kompozytorka i pianistka współpracuje między innymi z jazzowym zespołem MelluSya, Eight Hands Quartet oraz Natalią Piotrowską. W jej kompozycjach można odnaleźć zarówno liryzm słowiański, jak i ognisty drum’n’bass, elementy elektroniki, jazzowe harmonie oraz inspiracje muzyką poważną. Jest autorką kilku aranżacji utworów Stanisława Moniuszki wykonywanych przez zespół „I like Moniuszko”. Pedagog i autorka wielu piosenek dla dzieci, które tworzy wraz z poetką Grażyną Radecką. Akompaniatorka chórów warszawskich i artystów musicalowych. Jako pianistka i kompozytorka brała udział w wielu festiwalach i koncertach, m.in. VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina w Warszawie, w Festiwalu Psalmów Dawidowych, w koncercie urodzinowym Stanisława Moniuszki w Filharmonii Narodowej, w Chillout Rynek Festiwal w Działdowie oraz na uroczystościach w ambasadach Chińskiej Republiki Ludowej, Rosji i Białorusi w Warszawie.

Uwielbiamy nowe wyzwania, zapraszamy do współpracy!

Kontakt
Wyślij wiadomość!