Najpiękniejsze pieśni operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistami Teatrów Muzycznych i Operowych.

Muzyczna podróż między największymi dziełami operowymi, operetkowymi, musicalowymi oraz hitami muzyki rozrywkowej. W trakcie koncertu publiczność oczarowana zostaje nie tylko największymi ariami operowymi, ale także utworami klasycznymi, takimi jak choćby najsłynniejsza pieśń neapolitańska „O sole mio”, czy też wielkimi hitami produkcji musicalowych (“Skrzypek na dachu”, “Footloose”, “A Star is Born”, “Upiór w Operze”, “Love never dies”, “Wesoła Wdówka”). Koncert jest świetną rozrywką nie tylko dla fanów muzyki klasycznej, ale również dla każdego, kto kocha wielkie popowe koncerty.

W wersji rozszerzonej gościnnie soliści Teatrów Muzycznych i Operowych, a całość dodatkowo wzbogacona tanecznie… 😉

ZAMÓW KONCERT:

email: koncert@krzysztofknapczyk.pl, tel: +48 793391767

 

ARTYŚCI (w zależności od dostępności)

Krzysztof Knapczyk

Aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie” oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób – z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę “pod strzechy” – odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, “lekkich” aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku, hiszpańsku, niemiecku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny “Opera na ulicy”, z którym odwiedził m.in. Amsterdam, Paryż, Bratysławę, Ateny i Berlin. 

Liliana Warcholińska

Dyplomantka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu prof. dr hab. Beaty Zawadzkiej- Kłos oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kierunku grafika. Zaproszona została przez organizatorów International Vocal Competition of Gabriela Benackova do udziału w kursie mistrzowskim w Pradze oraz przez twórców pierwszych spotkań operowych w Stuttgarcie, na akademickie kursy mistrzowskie Lotte Lehmann Akademie, w Perleberg.

Wystąpiła w ramach obchodów Dni kultury austriackiej, w koncercie Wokół kompozytorów Wiednia, wykonując utwory z twórczości Franza Schuberta i Josepha Haydna. Wraz z niemiecką orkiestrą z Herne, wykonała partie sopranowe Gabriela i Ewy w oratorium Stworzenie Świata, w ramach projektu współpracy niemiecko-polskiej, pod patronatem żony Prezydenta RP. Partii Gabriela poświęciła swoją pracę dyplomową, pt. Inspiracje partią Archanioła Gabriela w kontekście oratorium „Stworzenie Świata” Josepha Haydna, poddając analizie aspekty problematyki wokalnej i tradycji wykonawczej, biblijnej i kulturowej. W 2019 wystąpiła na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, w roli Wandy we francuskiej sztuce „Wielka księżna Gerolstein” Jacques’a Offenbacha, pod batutą dr Elżbiety Tomali- Nocuń. 

Uczestniczka wielu konferencji naukowych, m.in: Forum Młodych Artystów i Naukowców, Puccini znany i nieznany, Języki i dialekty na pograniczach, kresach i peryferiach. 

Krzysztof Jaros

Zwycięzca XIII edycji programu telewizyjnego Mam Talent.

Studiuje Taniec Współczesny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wcześniej był związany m. in. z Kieleckim Teatrem Tańca. Artystyczna dusza i wrażliwa osobowość. Jego specjalizacja to klasyka, modern, jazz i taniec współczesny. Kocha naturę, a poza tańcem jego pasją jest fotografia.

Podczas koncertu Od Opery do Musicalu wzbogaci naszą muzyczną podróż niepowtarzalnym tańcem. To będzie niezapomniany wieczór.

Vlasta Traczyk

Absolwentka kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako kompozytorka i pianistka współpracuje między innymi z jazzowym zespołem MelluSya, Eight Hands Quartet oraz Natalią Piotrowską. W jej kompozycjach można odnaleźć zarówno liryzm słowiański, jak i ognisty drum’n’bass, elementy elektroniki, jazzowe harmonie oraz inspiracje muzyką poważną. Jest autorką kilku aranżacji utworów Stanisława Moniuszki wykonywanych przez zespół „I like Moniuszko”. Pedagog i autorka wielu piosenek dla dzieci, które tworzy wraz z poetką Grażyną Radecką. Akompaniatorka chórów warszawskich i artystów musicalowych. Jako pianistka i kompozytorka brała udział w wielu festiwalach i koncertach, m.in. VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina w Warszawie, w Festiwalu Psalmów Dawidowych, w koncercie urodzinowym Stanisława Moniuszki w Filharmonii Narodowej, w Chillout Rynek Festiwal w Działdowie oraz na uroczystościach w ambasadach Chińskiej Republiki Ludowej, Rosji i Białorusi w Warszawie.

Olga Maroszek

Mezzosopran, współpracuje z różnymi Teatrami Operowymi w Polsce i na świecie. W marcu 2010 zdobyła I Nagrodę za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina. Historię z musicalem rozpoczęła główną rolą w musicalu „Cień”. Od września 2014 jest etatową solistką Teatru Wielkiego w Łodzi, wykonuje tam partie solowe w operach, m.in.: „Anna Bolena” Donizettiego, „Carmen” G. Bizeta, „Traviata” G. Verdiego, „Madama Butterfly” G. Pucciniego, „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta, „Straszny Dwór” St. Moniuszki, „Trubadur” G. Verdiego, „Holender Tułacz” R. Wagnera, „Baron Cygański” J. Straussa, „Noc w Wenecji” J. Staussa, „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego, „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, „Rigoletto” G. Verdiego, „Cyrulik sewilski” G. Rossiniego.

Zuzanna Łukawska

Przyszła absolwentka Musicalu na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie na wydziale Wokalno-Aktorskim. Swoje doświadczenie sceniczne nabywałą m.in. w Teatrze Varieté w Krakowie i w Teatrze Roma w Warszawie. Teraz jej umiejętności, które nabywała latami, będzemy mogli podziwiać także podczas koncertów Pop Opera – od opery do musicalu. Na co dzień aktorka i wokalistka Studia Musicalowego Step Tomasza Micha oraz Teatru Step Tomasza Micha.

Uwielbiamy nowe wyzwania, zapraszamy do współpracy!

Kontakt
Wyślij wiadomość!